Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?
Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?Jedno z najczęstszych pytań, jakie zadaje sobie przyszły pan młody to: ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?
Cena pierścionka zaręczynowego zależy od kilku czynników. Najważniejszy wpływ na koszt pierścionka ma jakość i rodzaj użytych materiałów. Mamy tu na myśli:
- próbę złota
- rodzaj i jakość zdobień (diamenty, kamienie szlachetne)
- sposób wykonania pierścionka: ręczny czy mechaniczny
- projekt pierścionka — stopień skomplikowania wzoru i czas potrzebny do jego realizacji
- marka oferująca pierścionek — bardzo ważne jest, aby upewnić się, że pierścionek kupowany jest u sprawdzonego sprzedawcy i że ma gwarancję autentyczności.

 

Jak określić cenę pierścionka zaręczynowego?

1. Wybór próby złota
Czynnikiem wpływającym na cenę pierścionka jest rodzaj próby złota. Możecie kupić pierścionki wykonane ze złota w próbie 333, 585 czy 750.
W naszej Pracowni Złotniczej oferujemy próby złota 585 i 750.
Warto podkreślić, że próba 333 zawiera tylko jedną trzecią czystego złota, dwie trzecie to inne metale nieszlachetne.
W szczególności polecamy próbę 585, która jest też najczęściej wybierana przez naszych klientów. Zapewnia ona najlepszą jakość w stosunku do ceny. Jest to próba złota, która nie uczula, nie ulega śniedzeniu i patynowaniu i nie trzeba jej tak często czyścić. Jej bardzo dobra jakość gwarantuje trwałość pierścionka.

2. Rodzaj zdobień
Drugim ważnym czynnikiem pozwalającym określić cenę pierścionka jest rodzaj zdobień.
Możemy zdecydować się na pierścionek z diamentem / diamentami, naturalnym kamieniem. Bez wątpienia to diament i szlachetne kamienie mają największy wpływ na cenę pierścionka zaręczynowego. O wartości diamentu i jego pięknie decydują cechy, które zostały zawarte w zasadzie 4C, czyli cut (szlif), carat (karat), clarity (czystość), colour (barwa). O tych cechach pisaliśmy na naszym blogu w artykule Pierścionki z diamentem.
Podsumowując pierścionek z bezbarwnym i zawierającym bardzo małe inkluzje diamentem jest droższy.
Podobnie sprawa ma się z rodzajem naturalnego kamienia. Szlachetne naturalne kamienie są droższe. Na cenę danego kamienia wpływa rzadkość jego występowania, barwa.

 

Od lewej: Pierścionek Daisy, 14-karatowe żółte złoto, kamień centralny rubin, 16 szt. brylantów ~ 15 ct. VS/G-H, cena: 6950, 00 zł
Pierścionek Peony Noble, 14-karatowe żółte i białe złoto, kamień centralny brylant ~ 0,35 ct VS1/H, Cena: 9 450, 00 zł

3. Sposób wykonania pierścionka
Koszt pierścionka zaręczynowego uzależniony jest także od jego wykonania — czy jest wykonywany ręcznie, czy mechanicznie. W naszej Pracowni Złotniczej powstaje tylko ręcznie wykonywana biżuteria ślubna.
Kochamy dawną tradycję złotniczą i z szacunku do niej nasi mistrzowie złotnictwa tworzą prawdziwe dzieła sztuki jubilerskiej.
Dzięki temu każdy z naszych klientów otrzymuje unikatowy, jedyny w swoim rodzaju pierścionek zaręczynowy.

4. Projekt pierścionka
Cena pierścionka, którego projekt jest bardziej skomplikowany i wymagający więcej pracy jest droższa.
Wszystkie nasze projekty tworzą ręcznie złotnicy z długoletnim doświadczeniem. Trudniejszy wzór wymaga więcej pracy, poświęcenia większej uwagi detalowi.

5. Autorytet sklepu
Bardzo ważnym aspektem przy wyborze pierścionka jest autorytet jubilera. Warto sprawdzić, jak długo dany złotnik istnieje na rynku, jakie ma opinie — bardzo ważne jest pozyskanie opinii z różnych źródeł; jakich materiałów używa.
Znalezienie uczciwego jubilera gwarantuje, że Wasz wymarzony pierścionek zostanie z Wami na długie lata i stanie się cenną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Od lewej: Pierścionek Amaryllis, 14-karatowe białe złoto, kamień centralny tanzanit, 2 szt. brylantów ~ 0,08 ct. VS/G-H, cena: 3950,00 zł
Pierścionek Camellia Pure, 14-karatowe żółte złoto, kamień centralny brylant ~ 0,26 ct. SI1/G-H, cena: 6150, 00 zł

Jak drogi powinien być pierścionek zaręczynowy?

Ostatecznie nie ma właściwej odpowiedzi na to, ile powinno się wydać na pierścionek zaręczynowy. To ile będzie kosztować Twój pierścionek zaręczynowy, zależy od Ciebie. Warto upewnić się, że przeznaczając określony budżet na pierścionek, będziesz czuł się komfortowo z decyzją. Istnieje wiele opcji dostosowanych do różnych budżetów. W naszej Pracowni zawsze staramy się spełnić oczekiwania klientów, dostosowując się do ich możliwości finansowych.
W przeciwieństwie do dóbr konsumpcyjnych zakup pierścionka zaręczynowego jest zawsze inwestycją o trwałej wartości. Taki pierścionek to prawdziwy skarb przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Nasze rady w kwestii wyboru pierścionka zaręczynowego.

Zakup pierścionka zaręczynowego jest jedną z najbardziej niezapomnianych i emocjonalnie znaczących inwestycji.

Przed zakupem pierścionka, sprawdźcie:
- Rodzaj próby złota — w tym wypadku polecamy 585 lub w przypadku większego budżetu 750.
- Jakość diamentów i naturalnych kamieni — nasza rada jest taka, aby wybierać diamenty lub kamienie szlachetne najwyższej jakości, na które pozwala Twój budżet. Pięknie oszlifowany mały diament czy kamień najwyższej jakości zawsze przyćmi większy i gorszy jakościowo diament lub kamień.
- Autorytet sprzedawcy — czy dostaniecie certyfikat autentyczności pierścionka, która potwierdza, że został wykonany z najlepszej jakości materiałów.

Piękny pierścionek zaręczynowy to wieczny symbol miłości i wspaniała pamiątka, dlatego warto, aby spełniał Wasze oczekiwania pod względem projektu, jakości wykonania i użytych dobrej jakości materiałów gwarantujących jego trwałość.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl