Pierścionki z diamentem
Pierścionki z diamentem

Diament to król kamieni szlachetnych. Słynie ze swojej ponadczasowej urody i symboliki.
Zbudowany z atomów węgla połączonych w swego rodzaju siatkę krystaliczną jest najtwardszym kamieniem. W skali Mohsa jego twardość wynosi 10.

Diamenty podkreślają kobiecość, dodają pewności siebie i elegancji.
Pierścionek z diamentem to spełnienie marzeń wielu kobiet. Przyciąga wzrok, wygląda zjawiskowo na dłoni i jeżeli dodamy do tego hipnotyzujący blask, to mamy biżuterię nie do zastąpienia.

 

 

 

 

 

 

Peony Pure – pierścionek zaręczynowy Rose – pierścionek zaręczynowy

Symbolika diamentu

Nazwa diament pochodzi od słowa adamas. W języku klasycznym greckim oznacza ono niepokonany, niezniszczalny, co nawiązuje do niezwykłej twardości kamienia.

Diamenty w starożytnym Egipcie stanowiły symbol władzy i mądrości, a w starożytnych Indiach symbol czystości. Dla starożytnych Greków były niezwyciężonymi łzami bogów, które spadły na ziemię. Zaczęto przypisywać im także właściwości symboliczne: miały chronić od choroby i złego, zapewniać mądrość i sukces.

Diament oznacza również rozwój duchowy. Jego noszenie wyzwala intuicję i zdolności psychiczne. Oczyszcza także umysł i ciało. Jest symbolem miłości i wierności.

 

Ile kosztuje pierścionek z diamentem?

O wartości diamentu i jego pięknie decydują cechy, które zostały zawarte w zasadzie 4C. Nazwa pochodzi od pierwszych liter słów w języku angielskim, czyli cut (szlif), carat (karat), clarity (czystość), colour (barwa).

Szlif

Szlif wpływa na piękno i blask kamieni. Oszlifowany diament zachwyca nie tylko wspaniałym połyskiem, ale także grą barw.
Naturalnie występujący diament jest matowy, a swoją krystaliczną budowę zyskuje dopiero po obróbce, czyli szlifowaniu.

Prawidłowe oszlifowanie kamienia zapewnia jego piękną brylancję (świetlne zjawisko w postaci mieniących się odbić).

O kształtach szlifów napiszemy wkrótce. Diament okrągły z pełnym szlifem brylantowym nazywany brylantem.

Barwa

Barwę kamienia oznacza się literami od D do Z. Skala barwna została opracowana przez GIA (Gemological Institute of America - organizacja non-profit, największe, najbardziej szanowane źródło wiedzy gemologicznej na świecie). D to najcenniejsze diamenty, które są bezbarwne, a Z zawierają zauważalny brązowy lub żółty odcień. Ciekawie prezentują się kamienie w nietypowych droższych i rzadszych barwach: niebieskim, zielonym, różowym, czerwonym, które to wyceniane są indywidualnie.

 

 

 


Daisy - pierścionek zaręczynowy Iris - pierścionek zaręczynowy

Czystość

Zdarza się, że w strukturze diamentu występują znamiona wewnętrzne – inkluzje (wrostki) oraz znamiona zewnętrze, jak rysy, drobne uszkodzenia.

Czystość diamentu określa, jak czysty jest diament pod względem braku znamion wewnętrznych i zewnętrznych. Jest oceniana przez HRD w następującej skali:

    • bez skazy (LC) - diament idealnie czysty; brak znamion wewnętrznych i zewnętrznych widocznych przy 10-krotnym powiększeniu
    • bardzo, bardzo małe inkluzje (VVS1 i VVS2) – inkluzje wewnętrzne są tak małe, że dla wykwalifikowanego oceniającego trudno je zobaczyć pod 10-krotnym powiększeniem
    • bardzo małe inkluzje (VS1 i VS2) - inkluzje obserwuje się przy wysiłku przy 10-krotnym powiększeniu, ale można je scharakteryzować jako niewielkie
    • małe inkluzje (SI1 i SI2) - inkluzje są widoczne przy 10-krotnym powiększeniu
    • pique (P1, P2 i P3) – inkluzje widoczne gołym okiem, co może wpływać na przejrzystość i blask diamentu.

Karat

Karat oznacza masę diamentów i stanowi jednostkę miary wagi kamieni szlachetnych. Skrót karata ma oznaczenie „ct”. Jeden ct to 0,2 g. Należy pamiętać, aby nie mylić wyżej wspomnianej miary z karatem określającym próbę złota (o próbach złota pisaliśmy na naszym blogu w artykule „Jakie są próby złota?”.

Wszystkie wyżej wymienione aspekty wpływają na cenę pierścionka z diamentem. Im większa waga i czystość kamienia, piękniejsza brylancja i barwa, tym dany pierścionek jest droższy.

 

Pierścionki z diamentem SZEWS

 

W naszej Pracowni Złotniczej pierścionki z diamentami są efektem starannej ręcznej pracy, która czerpie z dawnej tradycji złotniczej.
Przywiązujemy ogromną wagę do jakości złota i diamentów. A także staramy się spełnić oczekiwania klientów. Dlatego tak ważne są dla nas wspólne ustalenia i profesjonalne doradztwo. Pragniemy, aby nasze pierścionki z diamentem sprawiały radość dla osoby je noszącej, a także roztaczały piękny blask na dłoni.
Warto wspomnieć, że Agnieszka Szews to Dyplomowany Gemmolog (z wyróżnieniem zdała egzaminy Certyfikowanego Eksperta Diamentów oraz Znawcy Kamieni Szlachetnych i Jubilerskich). Swoim doświadczeniem i pasją dzieli się z klientami. Jako ekspert z tematyki gemmologicznej potrafi sprawnie oszacować wartość diamentu i jego cechy zgodne z zasadą 4C.
Nasze pierścionki z diamentami nie zawierają brylantów o niskiej klasie czystości z zanieczyszczeniami widocznymi gołym okiem. Staramy się znaleźć równowagę między jakością i wartością przy użyciu zasady 4C. Klientom pozostawiamy możliwość wyboru klasy i masy diamentu, mając na uwadze cenę pierścionka.

Peony Pure i Peony Noble to pierścionki, które urzekają pięknie wyeksponowanym brylantem stanowiącym serce modelu. Minimalistyczna oprawa jako tło diamentu to doskonała koncepcja na podkreślenie blasku klejnotu.

 

Peony Pure – pierścionek zaręczynowy

Z kolei Fressia Pure i Fressia Noble to niezwykłe wyrafinowane pierścionki. Oprócz głównego centralnego brylantu zawierają 12 sztuk mniejszych brylantów.

 

 

Fressia Pure - pierścionek zaręczynowy

 

Oprócz pierścionków dostępnych w naszej Pracowni i sklepie online, wykonujemy pierścionki na specjalne zamówienie.

Pragniemy zwrócić uwagę, że każdy projekt to twórcza praca od podstaw, która wymaga czasu i pomysłu, a także doświadczenia. Do każdego modelu podchodzimy indywidualnie i staramy się dopasować wygląd do charakteru przyszłej jego posiadaczki. Dbamy o kompozycję całości, właściwe proporcje i zastawienie kolorystyczne.

Każdy zakupiony pierścionek posiada wystawiony certyfikat jakości, który zaświadcza o najlepszej jakości użytych materiałów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl