Jak przechowywać złotą biżuterię?
Jak przechowywać złotą biżuterię?

naszyjnik napis

Odpowiednie przechowywanie złotej biżuterii pozwoli zachować jej wszystkie walory.
Dobra wiadomość dla miłośników złota jest taka, że ten cenny kruszec nie ulega korozji. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nic się nie odkształci i nie uszkodzi oraz że nasza złota biżuteria będzie służyła następnym pokoleniom, dopilnujmy, aby cenna kolekcja miała swoje odpowiednie miejsce.

Zacznijmy od tego, czego nie lubi złota biżuteria? Mimo tego, że złoto nie jest podatne na wodę i powietrze, zawsze warto o nie prawidłowo zadbać i nie poddawać działaniu pewnych substancji. Pamiętajmy, że jest ono dość plastyczne i można je uszkodzić i zarysować. Miejmy na uwadze także to, że złote wzory to także połączenie tego cennego kruszcu ze szlachetnymi kamieniami i substancjami organicznymi. Szczególnej pielęgnacji wymagają perły, gdyż są miękkie i porowate.

Czynniki, na które trzeba uważać to:
- chlor – częste narażenie złotej biżuterii na działanie chloru osłabi jej twardość, dlatego pamiętajmy o zdjęciu dodatków przed wejściem do basenu czy spa;
-kosmetyki i detergenty – mogą spowodować uszkodzenia lub przebarwienia złota.
Noszeniu złotej biżuterii nie służą również uprawiane sporty – nasze wzory mogą ulec zarysowaniu czy nawet zniszczeniu, dlatego nie zakładajmy ich przed pójściem do siłowni.

Przechowywanie biżuterii

Ze względu na wyżej wspomniane czynniki, nie polecamy przechowywać i zostawiać złotych dodatków w łazience. Zdecydowanie lepszym miejscem jest pokój, czy sypialnia. Pamiętajmy także o ich zdjęciu przed myciem, czy sprzątaniem i gotowaniem.
Z kolei w sypialni, czy też pokoju dobrym pomysłem jest zakup dedykowanej do przechowywania biżuterii szkatułki, kuferka, czy organizera lub pojemników do szuflady. Ich zaleta jest taka, że mają one przegródki, które pozwalają na oddzielenie od siebie biżuterii.
Miejmy na uwadze też to, aby złote wzory przechowywać oddzielnie i nie łączyć ze srebrnymi, stalowymi i sztucznymi dodatkami (mają one tendencję do pokrywania się nalotami i rozsądnie jest zabezpieczyć złoto przed kontaktem z biżuterią wykonaną z innego materiału).
Szczególnej uwagi wymaga biżuteria z diamentami.  Diament jako najtwardszy szlachetny kamień może zarysować inne kamienie szlachetne – dlatego warto przechowywać diamentowe skarby w miękkich woreczkach lub też pudełeczkach, które dostaliście od nas.

Pamiętajmy też, aby nie przechowywać złotej biżuterii w plastikowych woreczkach. Plastik może zatrzymywać wilgoć, która z kolei może uszkodzić złoto, kamienie, perły. Niektóre tworzywa sztuczne mogą zawierać chemikalia, które wpływają negatywnie na powierzchnię wyżej wspomnianych elementów.

szkatulka

Przechowywanie pierścionków

W tym przypadku sprawdzone rozwiązanie to pudełka na pierścionki, które pozwalają oddzielić od siebie pierścionki i jednocześnie efektownie je wyeksponować. Świetne są także pojedyncze opakowania na pierścionki, które stanowią najbezpieczniejsze rozwiązania. Te zaprojektowane przez nas są idealne, aby chronić złoty pierścionek.

pierscionek daisy

 

Jak przechowywać naszyjniki?

Złote naszyjniki – w szczególności te delikatne – mają tendencję do splątania się ze sobą. Splątane łańcuszki jest trudno oddzielić i czasami mogą one ulec zniszczeniu. Dlatego do przechowywania naszyjników w szczególności polecamy stojaki.
Stojaki mają tę zaletę, że można umieścić na nich ulubioną biżuterię noszoną na co dzień i duży plus jest taki, że mamy ją w zasięgu ręki. Dzięki temu oszczędzamy czas na poszukiwania swoich ulubionych wzorów.

złote naszyjniki

Przechowywanie kolczyków

Podobnie, jak w przypadku całej złote biżuterii do przechowywania kolczyków polecamy kuferki, szkatułki, czy dedykowane opakowania otrzymane od producenta.
Oryginalnym pomysłem i piękną dekoracją będą pojedyncze stojaki na kolczyki. Biżuteria złota to ponadczasowe piękno, które może w wybranym miejscu stanowić dodatek dekoracyjny.

kolczyki orientalne

Właściwe przechowywanie złotej biżuterii przyczyni się do utrzymania jej w najlepszej kondycji i zachowania swojej wartości. Odrobina planowania pozwoli cieszyć się piękną kolekcją przez długie lata.
O radę w przypadku właściwego przechowywania złotej biżuterii, możesz zapytać nas – z przyjemnością Ci doradzimy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl