Symboliczna moc kamieni
Symboliczna moc kamieni

Symboliczna moc kamieni


Naturalne kamienie fascynują nie tylko ze względu na swoje piękno, ale także ze względu na swoje dobroczynne właściwości. W Pracowni Złotniczej SZEWS wierzymy w ich symboliczną moc. Mogą być one prywatnym talizmanem pełniącym funkcje ochronne i zapewniającym pomyślność. Ich pozytywna energia pobudza do działania, dodaje pewności siebie i przynosi szczęście.

Poniżej przedstawiamy Wam ukrytą moc wyselekcjonowanych kamieni szlachetnych obecnych w naszej złotej biżuterii. Jako kryterium pierwszeństwa przyjęliśmy dziesięciostopniową skalę twardości minerałów Mohsa (niemiecki mineralog).

Naszą przygodę z symboliką kamieni zaczynamy od króla kamieni szlachetnych, czyli diamentu. Jest to najtwardszy kamień – w skali Mohsa jego twardość wynosi 10. Jak na króla przystało, diament jest symbolem sukcesu i doskonałości. Ze względu na swoją trwałość oznacza miłość i wierność. Znany jest także ze swoich właściwości ochronnych.
Jego olśniewający blask i piękno stały się inspiracją do stworzenia Kolekcji DIAMONDS.

Naszyjnik z diamentami Adamas i Naszyjnik z diamentem Lucky

Diamentami ozdobione są również nasze pierścionki zaręczynowe z kolekcji SAY YES, a także te pierścionki, które powstają na specjalne zamówienie. Prezentowany poniżej pierścionek Gardenia zawiera diamenty i turmalin, a pierścionek na zamówienie został wykonany ręcznie z żółtego złota z topazami oraz z diamentami.

 Gardenia - pierścionek zaręczynowy  Pierścionek na zamówienie


Druga grupa kamieni zwana jest korundami (twardość w skali Mohsa: 9). W jej skład wchodzą szlachetne kamienie - szafiry i rubiny.

Magiczna moc szafirów znana jest od starożytności, np. Persowie przypisywali im nieśmiertelność i wieczną młodość. Uznawane są za symbol miłości, wierności i prawdy. Przynoszą spokój i zapewniają właściwości ochronne.

Daisy - pierścionek zaręczynowy Bransoletka z szafirami

Rubin to jeden z najrzadszych i najbardziej pożądanych klejnotów na świecie. Ze względu na swoją czerwoną barwę kojarzy się z siłą witalną i pozytywną energią. Symbolizuje miłość, pasję i mądrość. Biżuteria z rubinem zapewnia nieustanny płomień miłości – warto dodać tu, że 40 rocznica ślubu to rubinowe gody.

Gardenia - pierścionek zaręczynowy z rubinem

Kolejna grupa kamieni pod względem twardości to beryle. W jej skład wchodzą m.in. akwamaryny, szmaragdy.
Akwamaryn doda odwagi osobom nieśmiałym i tym, którym brakuje asertywności. Jego energia pomaga w wyrażaniu uczuć i myśli, a także w znalezieniu celu w życiu. Wspiera osoby obciążone codziennymi obowiązkami.

Bransoletka Heaven       Bransoletka z akwamarynami

Szmaragd to ceniony zielony kamień szlachetny, który wyzwala intuicję i chroni przed utratą pamięci. Ułatwia wyrażanie uczuć i symbolizuje miłość oraz wierność.

Wybrane pierścionki zaręczynowe z kolekcji SAY YES ze szmaragdami

Turmaliny, których twardość w skali Mohsa wynosi 7 – 7,5 to piękne szlachetne kamienie, które umacniają miłość. Pomagają wyrazić siebie i pobudzają kreatywność. Są także symbolem zmysłowości.

Labradoryt, którego twardość w skali Mohsa wynosi 6 – 6,5 to kamień szlachetny, który pomaga w stanach niepokoju i negatywną energię zamienia w pozytywną. Wzmaga naszą kreatywność, dodaje pewności siebie i wyostrza intuicję.

Bransoletka z turmalinami i labradorytami

Kwarc to bogata rodzina minerałów, do której zaliczamy m.in. cytryn.
Cytryn to kamień optymizmu, radości i szczęścia. W szczególności docenią go osoby, które szukają rozwiązania codziennych problemów. Jego moc pozwoli dostrzec nadzieję i cieszyć się życiem.

Cytryny – naszyjnik

Morganity to kamienie, które odpowiadają za nasze zdrowie psychiczne. Dbają o naszą równowagę emocjonalną, łagodzą wewnętrzny stres. Wzmacniają naszą pewność siebie i odporność na przeciwności losu.

Bransoletka z morganitami

Kamienie a znaki zodiaku

Pomocne w odnalezieniu własnej drogi do szczęścia może być wybór kamieni przypisanych do danego znaku zodiaku. Wybór tego właściwego kamienia dopełni nasze życie, da impuls do dalszych działań i samorozwoju.

Kamień przypisany do danego znaku zodiaku to taka prywatna strefa komfortu. Sięgamy po niego, gdy jest nam smutno, zmagamy się z problemami, czy też szukamy rozwiązania danej sprawy. Energia płynąca z kamienia wpływa na nas pozytywnie, a także dzięki niej możemy odkryć nowe pasje i cele w życiu.

Baran diament, ametyst, granat, rubin
Byk szafir, kwarc różowy, szmaragd, turmalin
Bliźnięta topaz, akwamaryn
Rak szmaragd, opal
Lew rubin, topaz, diament
Panna topaz, szafir
Waga akwamaryn, topaz, opal, koral
Skorpion granat, topaz, turmalin
Strzelec turkus, topaz, szafir
Koziorożec onyks, rubin
Wodnik ametyst, turkus, granat, akwamaryn
Ryby koral, ametyst, szafir

Dzięki naszej złotej biżuterii z kamieniami szlachetnymi magiczny minerał będziesz mieć stale przy sobie. Wystarczy założyć swój prywatny talizman w postaci bransoletki, czy naszyjnika i ruszyć śmiało na poznanie nowego. W naszej Pracowni Złotniczej dbamy o właściwe zestawienie kolorystyczne kamieni, ich jakość i trwałość.

Zapraszamy Was do sprawdzenia symbolicznej mocy kamieni. Z chęcią poznamy Wasze opinie. Dajcie nam znać w wiadomości na naszych kanałach social media.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl