Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?
Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy nosimy na serdecznym palcu prawej dłoni.

A na którym palcu nosimy pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Obrączki – jak już wiemy z naszego artykułu dotyczącego obrączek (Jakie obrączki ślubne wybrać?), nosimy też na serdecznym palcu prawej dłoni. Dużo kobiet decyduje się na pozostawienie pierścionka na tym samym placu, a część pań przenosi go na serdeczny palec lewej dłoni.

 

 

 

 

 

 

 

Historia pierścionka zaręczynowego – słów kilka

Tradycja dawania pierścionka zaręczynowego nie jest tak romantyczna, jakby to się mogło wydawać z perspektywy naszych czasów. W czasach starożytnego Rzymu pierścionek był uważany za symbol własności. GIA (Gemological Institute of America) podaje, że rzymianki miały pierścionki wykonane z kości słoniowej, krzemienia, kości, miedzi i żelaza na znak umowy handlowej między nimi, a ich narzyczonymi. Ciekawostkę stanowi fakt, iż posiadały one dwa pierścionki – jeden do noszenia w domu wykonany z żelaza i drugi zakładany publicznie zrobiony ze złota.
Maria Burgundzka jest pierwszą posiadaczką pierścionka z diamentem, który dostała w 1477 r. od arcyksięcia Maksymiliana z Austrii. Jednak prawdziwą popularność pierścionki zaręczynowe z diamentem zaczęły zyskiwać w latach 40-tych, gdy De Beers – brytyjska firma wydobywająca diamenty w RPA – rozpoczęła w 1947 r. kampanię reklamową. Ich słynny slogan „A diamond is forever” stał się ponadczasowy.
W tradycji katolickiej pierścionek zaręczynowy jako symbol zaręczyn zaakceptował papież Innocenty III w XIII wieku, uznając okres narzeczeństwa.

Prawdziwa miłość to najpiękniejszy dar. Pierścionek zaręczynowy bez wątpienia jest magicznym przedmiotem - przypomina, że jesteśmy kochane i że to uczucie odwzajemniamy.
W naszej Pracowni Złotniczej Waszym uczuciom nadajemy kształt. I staramy się to robić najlepiej, jak potrafimy. Ponad 30 lat doświadczenia nauczyło nas tworzenia pięknych i unikalnych małych dzieł sztuki złotniczej. A o ich najlepszej jakości wykonania zaświadczają wystawiane certyfikaty jakości.

Zapraszamy Was do poznania ręcznie tworzonych pierścionków zaręczynowych - Kolekcji SAY YES.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl