Jakie obrączki ślubne wybrać?
Jakie obrączki ślubne wybrać?

Jakie obrączki ślubne wybrać?Obrączki ślubne to symbol wiecznej miłości. Mają one nie tylko wspaniałą symbolikę, ale także emocjonalne znaczenie. Młoda para wręcza je sobie w dniu ślubu na znak łączącego ich pięknego uczucia. Stanowią obietnicę wiecznej miłości i wierności.
A jakie kryteria decydują o ich wyborze? Zapraszamy do poznania kulis naszej pracy - mamy nadzieję, że pomogą Wam w wyborze.

 

Obrączki ślubne – krótka historia

 

Czy wiecie, że w starożytnym Egipcie (kraj, w którym wg historii pojawiły się pierwsze obrączki) młoda para miała obrączki wykonane z roślin, gałązek. Jak się domyślacie, były to rozwiązania nietrwałe. Dlatego zastąpiono je tymi zrobionymi z kości słoniowej i metalu. Miały one kształt okręgu. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że taki kształt to symbol wieczności, który nie ma początku i końca. Również w kraju faraonów zapoczątkował się zwyczaj noszenia obrączki na serdecznym palcu lewej ręki, ponieważ sądzono, że istnieje „żyła miłości”, która płynie od tego palca do serca.
Złoto do produkcji obrączek jako pierwsi zaczęli używać Izraelici w pierwszym tysiącleciu przed naszą erą. Dzięki temu obrączki zyskały na swojej symbolice – dla przypomnienia złoto to symbol trwałości i doskonałości. Od XIII wieku obrączki są obecne w kościele jako symbol zawarcia małżeństwa przed Bogiem.
Obrączki zaczęto również personalizować – mamy tu na myśli grawerowanie. Już w czasach cesarstwa bizantyjskiego grawerowano postacie pary. Z czasem stały się jeszcze bardziej osobiste i zaczęto grawerować na ich wewnętrznej stronie osobiste słowa.

A jak zwyczaj noszenia obrączek wyglądał w Polsce?
Do niedawna, a dokładnie do czasów Pierwszej Wojny Światowej, obrączki nosiły tylko kobiety. Warto podkreślić, że podobna sytuacja miała miejsce m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie. Wcześniej – gdy np. mężczyzna wybierał się na wojnę – obrączkę łamano na pół.

Na którym palcu nosi się obrączkę?

Aktualnie w Polsce i w wielu innych krajach (jak np. Niemcy, Norwegia, Dania, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa) obrączki nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni. Natomiast zwyczaj noszenia obrączek na lewej dłoni jest w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji, USA, Kanadzie, Meksyku.

 

Jakie obrączki ślubne wybrać?

 

Początek podróży ślubnej wiąże się z wyborem obrączek ślubnych. Zakochani często zmagają się z nie lada dylematem, gdyż obrączki pozostaną z nimi na zawsze i chcą, aby stanowiły piękne przypomnienie o wyjątkowym dniu ślubu. Dlatego ważne jest, aby ślubne obrączki odzwierciedlały gusta pary i były funkcjonalne. Jak wygląda proces zamówienia obrączek w naszej Pracowni Złotniczej?

1. Poznajemy preferencje zakochanych.

Wybór obrączek warto poprzedzić konsultacjami z odpowiednim specjalistą, który profesjonalnie doradzi. Naszym klientom zadajemy pytania dotyczące preferencji kolorystycznych, a także, ku któremu stylowi się skłaniają: minimalistycznemu czy dekoracyjnemu? Część osób preferuje elegancką i minimalistyczna prostą formę koła, a inni bardziej wyrafinowaną i przyciągająca wzrok bogatym zdobieniem ślubną obrączkę.

2. Wybieramy wzór.

Gdy już znamy gusta pary młodej, przystępujemy do wyboru wzoru. W naszej Pracowni Złotniczej można kupić gotowe obrączki – sporo część naszych klientów decyduje się na nie, gdyż po prostu są w ich typie. Zajmujemy się także projektowaniem wzorów obrączek od postaw. Jest to ciekawa i twórcza ręczna praca. Wspólnie z klientem opracowujemy wstępny projekt. Zastanawiamy się nad kształtem, proporcjami, kolorami, a mistrzowie złotnictwa z naszej Pracowni następnie taki projekt realizują. W efekcie powstają piękne ręcznie wykonane modele o ponadczasowym uroku.

3. Decydujemy o złocie – jego próbie i kolorze.

Złoto jest dla nas cennym kruszcem i dbamy o jego najlepszą jakość. Wybór właściwej próby złota jest dla nas niezwykle istotny, gdyż zależy nam na trwałości obrączek. Dla naszych klientów proponujemy 14 lub 18-karatowe próby złota. Kolor złota odzwierciedla osobiste preferencje zamawiających. Do wyboru mamy żółte, białe lub różowe złoto. W każdym kolorystycznym wariancie nasze obrączki prezentują się doskonale.

Ile waży obrączka?

To pytanie, które czasami zadają nasi klienci. Waga ślubnej obrączki zależy od jej szerokości, grubości, rozmiaru i próby złota.

4. Dobieramy ewentualne zdobienia.

Do naszych wykonanych ze złota obrączek możemy dobrać zdobienia jak np. diamenty lub inne kamienie szlachetne.
Spójrzcie na poniższe obrączki symbolizujące wieczną miłość, które zawierają brylanty.

 

5. Wybór grawerunku.

Zakochani dla wzmocnienia symboliki obrączki często decydują się na grawer – zewnętrzny lub wewnętrzny.
Jaki grawer na obrączce?
Wszystko tak naprawdę zależy od pomysłu zakochanych. Najczęściej umieszczana jest data ślubu, imię wybranki / wybranka, data ślubu i imię wybranki / wybranka, inicjały. Niektórzy decydują się także na sentencje, słowa im szczególnie bliskie i dla nich charakterystyczne albo symbol jak np. serce. Warto podkreślić, że w naszej Pracowni Złotniczej grawer wykonujemy ręcznie.

 

Obrączki ślubne to cudowny symbol Waszej miłości. Ich wybór zależy od Waszych preferencji. Można zaprojektować własny wzór i użyć zdobień, by nadać im charakter i sprawić, że projekt będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Ważne jest, abyśmy wybierając obrączki, kierowali się nie tylko własnymi upodobaniami, ale także zaufali specjaliście. Profesjonalny złotnik doradzi tak, aby obrączka odpowiadała Waszym estetycznym gustom i była funkcjonalna.

Z nami spełnisz swoje marzenia i stworzysz projekt dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.
Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego:

tel. 58 348 55 33
kom. 660 535 757
sklep@szews.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl