Biżuteria złota — ponadczasowe piękno
Biżuteria złota — ponadczasowe piękno

Piękne rzeczy cieszą wzrok, poprawiają samopoczucie i inspirują do działania. Biżuteria złota jest obiektem westchnień od tysięcy lat. Wykonana z ponadczasowego materiału wzbudza pozytywne skojarzenia związane z pięknymi wspomnieniami jak zaręczyny, ślub, podarunek od bliskiej osoby. Stanowi metaforę uczuć, a jej piękno wywołuje zachwyt.

W Pracowni Złotniczej SZEWS ze szczególnym pietyzmem podchodzimy do złotej biżuterii. Doceniamy i podkreślamy jej ponadczasowe piękno. Kontynuujemy dawną tradycję złotniczą, dlatego nasze produkty są efektem starannej ręcznej pracy. Tą pasją i miłością dzielimy się z Wami.

 

Dlaczego złoto jest wartościowe?

Złoto od zarania dziejów było uważane za cenne, w pewnych krajach stanowiło nawet symbol boskiej władzy. Chińczycy jako pierwsi wybili złote monety używane jako środek płatniczy.
Wartość złota nie zależy od sytuacji ekonomicznej i politycznej. Do ceny, jaką trzeba za nie zapłacić, przyczynia się jego ograniczone występowanie, koszt wydobycia i trwałość — złoto jest odporne na wilgoć i korozję. Oprócz rzeczy wyżej wspomnianych nie da się ukryć, że złoto jest po prostu piękne. Tę ostatnią zaletę potwierdzają m.in. dzieła historii sztuki. Okres secesji był tym okresem w dziejach historii sztuki, który w szczególności ukochał złoto. Warto tu wspomnieć obraz „Pocałunek” Gustava Klimta. Do jego powstania autor wykorzystał płatki złota.

Złota biżuteria – luksusowy przedmiot pożądania

Złota biżuteria od starożytności była traktowana jako piękny przedmiot pożądania. Dodatkowo podnosiła status osoby ją noszącej.

Wydobycie złota i powstanie złotej biżuterii ma swój początek w Afryce. Ówcześni jubilerzy najpierw tworzyli z wosku prototyp biżuterii, a potem formę, w której odlewali złotą biżuterię. W Egipcie popularne stały się szerokie złote naszyjniki z kamieniami szlachetnymi. W starożytnej Grecji powstała złota biżuteria z motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Uznaniem cieszyły się złote bransoletki cięte, które łatwiej nakładało się na rękę. W średniowieczu złoto zostało uznane za najcenniejszy kruszec, a wytwarzana z niego biżuteria była głównie przeznaczona dla osób najwyższych rangą państwową. Barok to epoka, w której złota biżuteria tryumfowała. Kobiety uwielbiały eksponować swoje kosztowności. Dodatki, które nie powstały ze złota, uważane były za symbol złej sytuacji materialnej. Na początku XIX wieku posiadanie złotej biżuterii było przywilejem zamożnej części społeczeństwa i arystokracji. Złote oprawy podkreślały piękno kamieni. W II połowie XIX wieku powstawała złota biżuteria z motywami dekoracyjnymi, które odzwierciedlały otaczającą rzeczywistość oraz motywami nawiązującymi do stylów historycznych. W szczególności popularnym motywem były kwiaty. Dla ówczesnych złotników takie wierne odtworzenie szczegółów było nie lada wyzwaniem.

Aktualnie złota biżuteria uchodzi za luksusowy i ponadczasowy dodatek.

Złota biżuteria SZEWS

Pracownia złotnicza SZEWS specjalizuje się w złotej biżuterii. Projektantka Agnieszka Szews jest wierna klasyce, ale jednocześnie śledzi aktualne trendy w branży biżuteryjnej. Docenia naturalny blask złota i jego elastyczność. Agnieszce zależy na osiągnięciu pięknej formy w połączeniu z funkcjonalnością danego produktu.

W sklepie stacjonarnym i sklepie online znajdziecie m.in. kolekcje złotej biżuterii w połączeniu z perłami, naturalnymi kamieniami, diamentami.
Bardzo dużym uznaniem cieszą się piękne pierścionki zaręczynowe Say Yes.

W Pracowni Złotniczej SZEWS pomagamy zaspokajać emocjonalną potrzebę obcowania z pięknem. Wiemy, jak ważna jest dbałość o każdy etap realizacji zamówienia. W efekcie prowadzonych działań powstaje estetycznie doskonała całość.

Szlachetność formy, piękne proporcje i wyrazisty styl w połączeniu z funkcjonalnością, a także mistrzowskim wykonaniem sprawiają, iż autorska złota biżuteria SZEWS jest ponadczasowym pięknem.

Zapraszamy Was do odkrywania piękna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl